SlovakKHL.sk

Slovan si odniesol z Nižnekamska debakel. Čelil takmer 50 strelám!

Slovan Bratislava hrá od 17:00 štvrtý zápas záverečného výjazdu sezóny na ľade Nižnekamska, ktorý si už zaistil účasť v play-off.

Neftechimik Nižnekamsk – SLOVAN BRATISLAVA 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)


Góly: 17. R. Hanzl (Filatov, Gustafsson), 25. Hanzl (Filatov, Sexton), 31. Poriadin (Bryncev, Kulikov), 33. Avcin (Bikmullin), 47. Filatov (Sexton)(PP) – 51. Hrnka (Despres, Genoway)(PP)
Strely: 48-15 (23-4, 11-6, 14-5), Trestné minúty: 4-10 (0-4, 2-0, 2-6), Brankári: Makarov-Sedláček/Štěpánek


Nižnekamsk v prvej tretine doslova valcoval svojho súpera a Sedláčka zasypal 23 strelami. Dostať sa do tempa mu pomohla skorá, vyše minútová presilová hra o dvoch hráčov. Slovan sa najmä vďaka českému gólmanovi ubránil. Makarova v domácej bráne ohrozil prvýkrát až v šiestej minúte, pričom celkovo čelil iba štyrom pokusom. Dva z nich zaznamenal Šerbatov, ktorý mal v 16. minúte najväčšiu šancu hostí. Na opačnej strane však zakrátko udrel Robin Hanzl, ktorý v 17. minúte poslal Neftechimik do vedenia 1:0 pekným bekhendovým blafákom. Tréner Slovana reklamoval ofsajd, ale video rozhodca gól potvrdil.

V druhej tretine už domáci nemali takú veľkú streleckú prevahu, ale boli efektívni. Strelili ďalšie tri góly iba 11 striel a vyhnali Sedláčka z brány. Porúčal sa z nej už v 34. minúte góloch Pavla Poriadkina a Alexa Avcina za 108 sekúnd. Nahradil ho v nej Štěpánek Na 2:1 zvyšoval stav v 25. minúte druhým gólom v zápase Hanzl. Slovan pohrozil prakticky iba vo svojej prvej presilovke, ktorú však nevyužil. Znížiť náskok Nižnekamska v nej mohli Garbutt i Šerbatov, ale Makarov si udržal čisté konto. V prvých 40 minútach hry čelil len 10 strelám.

V tretej tretine Nižnekamsk kontroloval svoj náskok. Navyše, Slovan mu ponúkal ďalšie presilovkové šance, z ktorých jednu premenil na piaty gól Nikita Filatov. O čestných úspech hostí sa postaral v 51. minúte Tomáš Hrnka, ktorý využil jednu z dvoch presiloviek tímu v zápase. Makarov čelil spolu iba 15 strelám, kým Nižnekamsk ich zaznamenal 48. Zaslúžene zdolal Slovan 5:1 a predĺžil si víťaznú sériu na štyri duely.

Posledný dlhší výjazd v sezóne zakončí Slovan vo štvrtok o 17:30 v Minsku.


Zostava Nižnekamska: Makarov (Ježov) – Piganovič (C), Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov (A), Fazylzianov – Hanzl, Sexton (A), Filatov – Everberg, Chajrullin, Jeglič – Bikmullin, Jakimov, Avcin – Poriadin, Kulikov, Arkalov


Zostava SLOVANA: Sedláček (Štěpánek) – Sersen, Meszároš, Řepík, Boychuk, Mikúš – Després, Bačik, Garbutt, Hrnka, Genoway - Voráček, Černý, Skalický, Šťastný, Sloboda– Hedera, Réway, Sherbatov, Hecl - Sádecký