SlovakKHL.sk

Slovan prišiel tesne pred olympiádou o najlepšieho obrancu!

Tím Slovan Bratislava prišiel v posledných dňoch pred zimnou olympiádou v Pjongčangu o ďalšieho člena základnej zostavy. Obranca Nick Ebert sa pobral do švédskej SHL.


Pre ešte len 23-ročného Američana je aktuálna sezóna jeho prvou v Európe. Za Slovan v nej odohral 44 zápasov s bilanciou sedem gólov, 12 asistencií a 19 bodov. Vo všetkých troch štatistikách je najlepším obrancom tímu. Zaznamenal aj 34 trestných minút a 110 striel na bránu, tretí najvyšší počet v tíme. Jeho novým pôsobiskom bude Örebro.

„V Nickovi sme získali hráča s citom pre hru a dobrou strelou, z ktorej budeme ťažiť. Dobre sa na ľade pohybuje a rád pomáha aj v útoku. Sme radi, že sa nám podarilo priviesť Nicka a posilniť konkurenciu v našich zadných radoch,“ vyhlásil športový riaditeľ Örebra Niklad Johansson pre klubový web. S hráčom sa dohodli na zmluve do konca ročníka.

Ebert prišiel do KHL po troch sezónach v troch rôznych tímoch zámorskej AHL. Spolu v nej odohral 157 zápasov so ziskom 51 bodov. Väčšinu dovtedajšej kariéry pôsobil v juniorskej OHL, kde sa v roku 2014 tešil z titulu ako hráč Guelph Storm. V lige absolvoval dokopy 263 duelov so ziskom 169 bodov. V NHL nikdy nehral, aj keď ho tím Los Angeles Kings draftoval v roku 2012 z posledného miesta (211.).

Örebro, ktorý dres si oblieka aj slovenský útočník Libor Hudáček, je momentálne až na 12. mieste v SHL, treťom od konca. Slovan čakajú ešte záverečné dva zápasy tejto sezóny KHL. Patrí mu predposledné 12. miesto v Západnej konferencii.