SlovakKHL.sk

ZOH 2018: Kanada v závere prípravy jasne zdolala Švédsko! + video

V pondelok ráno nášho času sa v juhokórejskom Incheone odohral atraktívny súboj, ktorý bol reprízou finále poslednej olympiády i majstrovstiev sveta. Kanada zdolala Švédsko 4:1.

Švédsko – Kanada 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)


Góly: 13. Axelsson (Pettersson, Lundqvist) - 18. Robinson (Raymond)(PP), 28. Thomas, 33. Bourque (Lee, Roy), 46. Wolski
Strely: -, Trestné minúty: 12-14, Brankári: Enroth - Scrivens/Poulin


Víťaz ostatných dvoch olympijských turnajov prehrával od 13. minúty po góle Dick Axelssona, ale potom štyrmi gólmi po sebe otočil stav a zvíťazil 4:1. Ešte v prvej tretine využil jednu z dvoch presilových hier Kanady v zápase Mat Robinson, v druhej časti hry skórovali Christian Thomas a Rene Bourque. Štvrtý gól pridal Wojtek Wolski v záverečnej tretine. Bena Scrivensa vystriedal po 40 minútach v bráne Kanady Kevin Poulin, za Švédsko odchytal celý duel Jhonas Enroth. Jeho spoluhráči nevyužili ani jednu zo šiestich presiloviek.

Pre Švédov išlo o jediný prípravný zápas pred olympiádou, kým Kanada vyhrala všetky tri – proti Lotyšsku i Bielorusku zhodne 2:0. Obhajca zlata odštartuje turnaj vo štvrtok proti Švajčiarsku, Švédi začnú v rovnaký deň súbojom s Nórskom.

Zostava Švédska: Enroth (Fasth) – Gustafsson, Ahnelov, Everberg, Lander, Omark – Kronwall, Bertilsson, Moller, Lindholm, Lindström – Wilkstrand, Fransson, Stalberg, Zackrisson, Bergström – Hersley, Dahlin, Pettersson, Lundqvist, Axelsson

Zostava Kanady: