Hudáček hviezdou posledného týždňa základnej časti!

KHL zverejnila mená štyroch najlepších hráčov záverečného týždňa základnej časti jubilejnej 10. sezóny. Nás teší, že sa medzi nimi objavil aj slovenský brankár Július Hudáček.

Najlepší brankár – Július HUDÁČEK (Čerepovec)

Dvadsaťdeväťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi vychytal dôležité štyri body v posledných dvoch zápasoch, a to proti dvom najlepším tímom Západnej konferencie. Inkasoval v nich jediný gól – pri výhre 4:1 nad CSKA Moskva. Potom nedostal gól od Petrohradu a prehral až po nájazdoch (0:1). Celkovo zaznamenal úspešnosť zákrokov 98,36 % a priemer 0,48 inkasovaného gólu. Aktuálne ťahá sériu 118 minút bez inkasovania. V prvom kole play-off narazí Severstaľ opäť na obhajcu titulu.

Pozri aj:
V play-off si zahrajú dvaja Slováci, Hudáčka čaká obhajca titulu!

Najlepší útočník – Linus Omark (Ufa)

Švédsky útočník nazbieral štyri body za gól a tri asistencie v dvoch víťazných zápasoch. Pripísal si v nich aj tri plusové body. Pri výhre nad Soči (3:1) skóroval a v súboji s Kazaňou (4:2) trikrát asistoval.

Najlepší obranca – Charles Genoway (Togliatti)

Brat útočníka Slovana Bratislava Colbyho Genowaya taktiež bodoval v oboch dueloch týždňa. Najskôr dvakrát asistoval pri triumfe nad Nižnekamskom (4:0) a ďalšiu prihrávku získal pri prehre so Soči (2:3). Zaznamenal aj päť striel na bránu a tri plusové body. V priemere odohral 22 minút a 46 sekúnd na zápas.

Najlepší nováčik – Eeli Tolvanen (Jokerit)

Osemnásťročný hviezdny Fín sa sal nováčikom týždňa šiestykrát v sezóne. Skóroval v oboch zápasoch – proti Petrohradu (5:3) i Rige (1:3). Do štatistík si zapísal aj dva plusové body, šesť striel a tri bodyčeky. Odohral v nich priemerne 15 minút a 52 sekúnd.