SlovakKHL.sk

Vesalainenov skvelý vstup do KHL. Vyslúžil si post hviezdy týždňa

Špeciálna komisia KHL zverejnila vo štvrtok mená štyroch najlepších hráčov 13. týždňa sezóny. Stali sa nimi Joni Ortio, Lauris Darzinš, Denis Bodrov a mladík Kristian Vesalainen.

Najlepší útočník: Lauris Darzinš (Riga)

Darzinš nazbieral až sedem bodov za tri góly a štyri asistencie v piatich zápasoch, z ktorých Dinamo vyhralo len ten posledný proti Slovanu. V ňom strelil Darzinš dva góly, vrátane víťazného. Bodoval v každom dueli týždňa, pričom zaznamenal aj 14 striel na bránu a plusový bod.


Najlepší brankár: Joni Ortio (Viťaz)

Spoluhráč Mareka Hrivíka vychytal tri víťazstvá, pričom v zápase proti Minsku zaznamenal prvé čisté konto v KHL. Jeho úspešnosť zákrokov bola 98,04 % a inkasoval v priemere iba 0,67 gólu na zápas. Aktuálne ťahá sériu 117 minút a 39 sekúnd bez inkasovania.

Najlepší obranca: Denis Bodrov (Jekaterinburg)

Bodrov strelil tri góly a na jeden prihral v troch víťazných stretnutiach. V zápase proti Chabarovsku si pripísal na konto víťazný presný zásah. Týždeň ukončil aj so štyrmi plusovými bodmi v tabuľke pravdy.


Najlepší nováčik: Kristian Vesalainen (Jokerit)

Devätnásťročný fínsky útočník má za sebou len šesť zápasov v KHL. V posledných troch získal štyri body za dva góly a dve asistencie, pričom bodoval v každom z nich. Priemerne v nich odohral 16 minút a 39 sekúnd.