SlovakKHL.sk

Boj o najproduktívnejšieho Slováka v KHL sa priostruje

KHL má za sebou už viac ako päť týždňov zo sezóny 2019/20, v ktorej najmä odchodom Slovana Bratislava utrpela slovenská účasť. Doteraz sme v akcii piatich hráčov spod Tatier, z toho štyroch korčuliarov.

Kým Dávid Bondra v štyroch zápasoch v drese Kunlunu nebodoval, medzi ostatnou trojicou dochádza k zaujímavému boju o post najproduktívnejšieho Slovák doterajšieho priebehu sezóny.

Momentálne je na čele obranca Dynama Moskva Michal Čajkovský, ktorý si v 14 zápasoch pripísal šesť bodov za góly a päť asistencií. Aj jeho priemer 0,43 bodu na zápas je spomedzi slovenských hráčov najlepší.

Útočníci Adam Liška z Čerepovca a Martin Bakoša z Vladivostoku však veľa nestrácajú. Obaja získali päť bodov, ale lepší bodový priemer (0,38 vs. 0,36) má druhý menovaný, ktorý odohral 13 zápasov, teda o jeden menej. Liška je najlepším strelcom Slovákov, keď všetkých jeho päť bodov tvoria góly. Bakoš si pripísal doteraz tri góly a dve asistencie.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa tento boj bude ďalej vyvíjať. Najlepší vstup do sezóny mal Čajkovský, ktorý získal všetky svoje body v prvých deviatich dueloch. V posledných piatich nebodoval.