SlovakKHL.sk

Liška: Keď dostanem šancu, dokážem strieľať góly

Slovenský útočník Adam Liška prišiel do Čerepovca ako perspektívny mladík bojovať o miesto v zostave. Po viac ako piatich týždňoch od začiatku sezóny môže byť spokojný. Po štrnástich dueloch je s piatimi gólmi najlepším strelcom tímu.

Devätnásťročný bratislavský rodák už teraz strelil viac gólov, ako v minulej sezóne, v ktorej odohral za bratislavský Slovan 52 duelov so ziskom štyroch gólov a 10 bodov. V Severstale dostal šancu v úderných formáciách a zatiaľ ju zužitkoval vo svoj prospech.

„Som všestranný hráč. Keď dostanem šancu, dokážem strieľať góly. V doraste i v juniorke som ich dával dosť. V prvej sezóne medzi seniormi som mal na ľade iné úlohy. Stále sa snažím robiť poctivo svoju robotu. Teraz som sa ocitol v prvej formácii. V nej je mojím cieľom hrať čo najlepšie, ale aj pridávať kanadské body,“ povedal Liška pre denník SME.

V mnohých tímoch KHL to majú zahraniční hráči náročnejšie. V Čerepovci, kde legionárov zastupuje už len Libor Šulák, sa však Liška nestretol s tým, že by mu spoluhráči dávali pocítiť, že nie je z Ruska. Pomáhajú mu aj s ruštinou. Kým zo začiatku nevedel vôbec nič, potom sa naučil nadávať a teraz si už vie vypýtať základné veci, pričom rozumiem takmer všetkému.

„Spoluhráči sú veľmi priateľskí. Nemám s nikým žiadny problém. Vedia, že som mladý a snažia sa ma učiť kadečo po rusky. Zobrali ma do kolektívu, čo si vážim. Viem, že v niektorých ruských tímoch nie sú k cudzincom príliš kamarátski,“ poznamenal Liška.